Výživa a značení

Výživa a označování alergenů v pokrmech dle nové legislativy

Termín: 26. 05. 2015, 09.00 - 13.00 hod.

Hlavní důraz semináře se zaměřením na životní styl z pohledu výživy a alergenů je především v prevenci před nemocemi a problémy vzniklými z nesprávného stravování a obecně špatných stravovacích návyků. Dozvíte se mnohé o základních výživových hodnotách, jak tyto informace využít a přenést je do svého osobního života. Pod vedením lektora dostanete také přehled o kvalitních zdrojích živin a kde tyto produkty najít na našem trhu. Součástí semináře je i část týkající se alergenů a jejich označování u nebalených potravin a pokrmů v návaznosti na legislativní změny (Novela zákona o potravinách a Nařízení EU 1169/2011).
Závěr semináře je věnován diskuzi, během které se účastníci mohou zeptat a získat informace o všem, co je bude v souvislosti s výživou a zdravím zajímat.

Více informací

Výživa a označování alergenů v pokrmech dle nové legislativy (hygienické minimum ve stravovacích provozech včetně)

Termín: 26. 05. 2015, 09.00 - 15.30 hod.

Hlavní důraz tohoto semináře se zaměřením na životní styl z pohledu výživy je především v prevenci před nemocemi a problémy vzniklými z nesprávného stravování a obecně špatných stravovacích návyků. Dozvíte se mnohé o základních výživových hodnotách, jak tyto informace využít a přenést je do svého osobního života. Pod vedením lektora dostanete také přehled o kvalitních zdrojích živin a kde tyto produkty najít na našem trhu. Součástí semináře je část týkající se alergenů a jejich označování u nebalených potravin a pokrmů v návaznosti na legislativní změny (Novela zákona o potravinách a Nařízení EU 1169/2011) a dále zásady hygienického minima ve stravovacích provozech.

Více informací

Výživa dětí

Termín: 12. 11. 2014, 09.00 - 12.00 hod.

Cílem kurzu je projít stručně, ale komplexně problematiku výživy dětí od útlého po školní věk, osvojení si výběru vhodných potravin a práce s jednotlivými surovinami pro přípravu dětských jídel. Seminář je věnován problematice dětského stravování, nastavení zdravých stravovacích návyků již v útlém věku dítěte, které představuje významné preventivní opatření odrážející se na dětském zdraví a jeho mentální činnosti. Dozvíte se, jak správně sestavit dětský jídelníček v závislosti na věku dítěte, ročním období. Ujasníme si, čemu se v jídelníčku vyvarovat. Seznámíme Vás s řadou vhodných receptů a potravin. 

Termín kurzu na vyžádání.

Více informací